blevogue
gamburger
BLEVOGUE

ВГОЛОС. Знак часу Кеті Хорін

16 February 2017

Олександра Даруга читає ‘Вголос’

Blevogue – це, в першу чергу, про наше. А коли в Україні заходить розмова про ‘наше’, зазвичай лунає стогін. Ми жаліємось – цього нам дали недостатньо, такої можливості у нас нема, це для нас не переклали, я б хотів би, щоб все було по-іншому…  Справді, українська мова ще й досі нечастий гість, а тим більше – в сфері модної літератури. Але ми даємо їй в руки гучномовець і тексти від чи про Діора та Марджрелу, відносини моди й моралі, тонкощі онлайн ритейлу та експозиції в музеї Вікторії й Альберта. Рубрика ‘Вголос’ – це короткі уривки з не перекладених українською книг. Ці уривки тепер перекладені нами.

Модна критика вмерла. В Україні вона виявилась взагалі мертвородженою через історичне локальне “кумівство” та розмір індустрії з комунальну квартиру, де усі один одного знають, користуються однією ванною і не бачать сенсу псувати атмосферу затишної fashion-тусовки правдивими оглядами колекцій. В рамках світових столиць моди смерть модної критики зумовили гроші рекламодавців: усіма провідними брендами володіють, по суті, три гігантських корпорації, котрі й викупають в глянцевих видань більшість рекламних сторінок, а видання, в свою чергу, більш активно відписують новини цих брендів, надають перевагу саме їхнім шоу і якщо критикують, то ніжно (саме до цього апелювали минулої осені блогери, накшталт Брайн Боя, коли редактори Vogue звинуватили модних блогерів у заангажованості: мовляв, бренди “купують” прихильність блогерів коштовними подарунками – що ж, купити прихильність цілого видання просто обходиться бренду дорожче).

Менше з тим: в океані хвалебних од все ж залишились одиниці гострих та безапеляційних висловів велетнів модної критики. Одна з них – Кеті Хорін, котра довгі роки писала для недільного випуску T Magazine від The New York Times. Один з її текстів – “Знак часу” 2014 року. Про час ремейків, реплік та повторення давно пройденого, епідемію “безпечної моди” без права на похибку і амбіцій створювати щось нове, а також про те, чому одного з найавторитетніших критиків сучасності не пускають на покази YSL – слухайте “Вголос”.

Глосарій

Глорія Емерсон – американська письменниця та журналіст. Найвідоміші її роботи – військові репортажі з В’єтнаму, Нігерії, Північної Ірландії. Також відомі її публікації на соціальну та культурну тематику.

***

Дівчата з Лівого берегу – “Лівий берег” – район Парижу з лівого берегу Сени, в котрому протягом десятиріч проживала творча інтелігенція та прогресивна молодь.

***

Тім Бленкс – авторитетний американський модний критик, редактор сайту The Business of Fashion, член переліку 500 найвливовіших модних діячів BOF 500.

***

Молінье – люксовий бренд, заснований Едвардом Молінье в Парижі у 1918 році.

***

Крістофер Хітченс – американський журналіст, публіцист та письменник, писав для Vanity Fair, Slate, The Atlantic, World Affairs, The Nation и Free Inquiry.

***

Соул Беллоу – американський письменник, лаурет Нобелівської премії з літератури 1976 року.

Коментарі

There are no comments yet

Loading...