blevogue
gamburger
BLEVOGUE

ВГОЛОС. С’юзі Менкес. Як мода передбачила популізм Дональда Трампа

23 March 2017

Олександра Даруга читає ‘Вголос’

Blevogue – це, в першу чергу, про наше. А коли в Україні заходить розмова про ‘наше’, зазвичай лунає стогін. Ми жаліємось – цього нам дали недостатньо, такої можливості у нас нема, це для нас не переклали, я б хотів би, щоб все було по-іншому…  Справді, українська мова ще й досі нечастий гість, а тим більше – в сфері модної літератури. Але ми даємо їй в руки гучномовець і тексти від чи про Діора та Марджрелу, відносини моди й моралі, тонкощі онлайн ритейлу та експозиції в музеї Вікторії й Альберта. Рубрика ‘Вголос’ – це короткі уривки з не перекладених українською книг. Ці уривки тепер перекладені нами.

С’юзі Менкес – легендарна постать сучасної модної журналістики. І якщо нам, міленіалам, здається, що модний балаган з проплаченими стрітстайлами, Нікі Мінаж з оголеними грудями в першому ряді шоу паризького тижня моди, гламуром з сяючим саме на одному подіумі та одночасним високоінтелектуальним мінімалізмом на сусідньому існував завжди, то вона пам’ятає кращі часи. Втім, «часи не обирають, в них живуть і вмирають», тож давати якісну оцінку кращому чи гіршому часу нелогічно; часи просто були іншими: з типовими трендами, специфічними для цілого десятиріччя (!), без Instagram-інфлюенсерів та з жорстким фейс-контролем у вищі ешелони модної індустрії.

Та світ змінюється, і першим змінюється світ моди: він, як лакмус, заздалегідь сигналізує про суспільні зсуви. І якщо минулої осені кожну більш-менш адекватну людину до шлункового розладу налякала перемога Трампа на президентських виборах, за рік до цього інтелектуалів світу моди з не меншою силою приголомшило призначення Демни Гвасалії на пост креативного директора Balenciaga: словами С’юзі, «кутюрний модний Дім офіційно захопив вуличний стиль».

Кутюр та нова, зухвала дизайнерська хвиля – однозначного захоплення в Менкес, до речі, не викликають ні перші, ні другі – зараз розташувалися по дві сторони поля бою. Як ця диспозиція відповідає сучасній політичній та соціальній картам світу пост-правди? С’юзі пояснює, ми озвучуємо.

Коментарі

There are no comments yet

Loading...