blevogue
gamburger
BLEVOGUE

ВГОЛОС. Імператриця моди: життя Діани Вріланд, уривок

23 November 2016

Олександра Даруга читає ‘Вголос’

Blevogue – це, в першу чергу, про наше. А коли в Україні заходить розмова про ‘наше’, зазвичай лунає стогін. Ми жаліємось – цього нам дали недостатньо, такої можливості у нас нема, це для нас не переклали, я б хотів би, щоб все було по-іншому…  Справді, українська мова ще й досі нечастий гість, а тим більше – в сфері модної літератури.
Але ми даємо їй в руки гучномовець і тексти від чи про Діора та Марджрелу, відносини моди й моралі, тонкощі онлайн ритейлу та експозиції в музеї Вікторії й Альберта. Рубрика ‘Вголос’ – це короткі уривки з не перекладених українською книг. Ці уривки тепер перекладені нами.

Аби усі почали щось масово робити, зазвичай необхідна людина-поштовх, людина-ризик, яка робить перший крок. В сфері модних медіа, однією з провідних особистостей подібного ґатунку була Діана Вріланд, модний колумніст та редактор. Вважається, що саме за часів її керівництва американським Vogue видання розширило спектр тем, навчилося дивувати читача, словами Діани – дало їм “точку зору”, якої бракує більшості людей. Поціновувачка 60-х, звільнення жіночого тіла з оков корсетів та стереотипів, покровителька Еді Седжвік та “Імператриця моди” – саме так назвала Аманда МакКензі біографію Вріланд, уривком з якої ми ділимось з вами сьогодні.

ХХ сторіччя, буремний час культурних та збройних революцій, назавжди змінив не тільки геополітичну мапу світу, а й довжину жіночих спідниць. Одним з перших стильових потрясінь став Крістіан Діор з його New Look. Як паризька мода повертала свої позиції після завершення Другої світової війни, і чому Вріланд спочатку підтримувала “колиску світового кутюру”, а потім опинилася серед тих, кого ця мода принижувала й душила? Слухайте!

Глосарій

Битва на Марні – битва 1918 року близь річки Марни. Останній генеральний наступ німецької армії в ході Першої світової війни, котрий вона програла.

***

Кармел Сноу – модний журналіст та редактор, головний редактор американського Harper’s Bazaar з 1934 по 1958 рік.

***

Закон L-85 – закон 1942 року, що обмежував кількість тканини та її кольорів, що дозволялося використовувати задля пошиву одягу. В умовах війни та посиленої економії, легка промисловість була, в принципі, не в пріоритеті, а ті тканини, що вироблялися, швидше йшли на пошиття воєнної форми, парашутів тощо.

***

Ребекка Арнольд – модний аналітик, письменник, викладач історії костюму та текстилю.

***

Mainbocher – бренд, назва якого була створена з поєднання імені та прізвища Мейна Бохера, головного редактора американського Vogue. Він залишив свій пост в 1929 році заради відкриття власного модного дому. Був чи не першим американським дизайнером, котрий досяг успіху в Парижі. Повернувся до Америки в 1940 та довгі роки залишався топовим дизайнером американського бомонду.

***

Бабс Сімпсон – легендарний модний редактор Vogue.

Коментарі

There are no comments yet

Loading...