blevogue
gamburger
BLEVOGUE
article

Яким був би світ моди, якби не померла Коко Шанель?

24 July 2016

Що таке світ моди? Багато кому здається, що до моди мають відношення тільки ті, хто нею цікавиться або безпосередньо її створює. Це, звичайно, популярна і дуже проста думка, але спішу її розбити вже і зараз. Найлегше все це пояснити з допомогою чиненайпримітивнішого фільму про моду всіх часів і народів, з допомогою «Диявол носить Прада». В якому Міранда, тобто диявол, звертається до милої ненависниці моди, якій пощастило стати її частиною:

Ви думаєте, що ці тряпки не мають до вас ніякого відношення. Ви підходите до шафи і вибираєте цей мішкуватий голубий светр, оскільки хочете показати, що є людиною серйозною і вас не хвилює, що одягнути. Але ви не знаєте, що цей светр не просто голубий, не лазурний, не бірюзовий, а небесно-голубий. І ви, навіть не уявляєте, що в 2002-му році Оскар де ла Рента створив колекцію вечірніх плать небесно-голубого кольору, а за ним, здається, Ів Сен Лоран колекцію небесно-голубих френчів, після чого і інші дизайнери ввели цей колір у свою палітру. Потім він проник у масмаркет, пізніше спускався все нижче і дійшов до якогось магазину товарів за зниженими цінами, де ви його і знайшли. Однак, для появи цього віддтінку були затрачені мільйони доларів і величезна праця. Хоча ви впевнені, що зроблений вибір підкреслює вашу незалежність від моди, насправді ви носите светр, який був обраним для вас людьми в цій самій кімнаті із гори «тряпок».

 

article

Хто така Коко Шанель? Не згадавши влучної цитати, можу сказати тільки одне – якщо є людина, яка всім своїм життям втілювала моду в реальність, то це Коко Шанель. Її уявлення про жіночність були настільки розкішними і унікальними, що світу знадобилося зовсім небагато часу, щоб в неї закохатися. Саме завдяки її твердому уявленню про красу і естетику, жінки на вулицях міст виглядали, мабуть, найкраще в історії. Коли наш зовнішній вигляд вийшов із її сфери впливу, настала епоха «помилка за помилкою».

Як могло б бути і як стало?

3

А. «Жінка не може показувати свої коліна і лікті, бо так вже природа нашого тіла, на відміну від чоловічого.» Ми мали шанс підкреслювати привілегії своєї фігури, ховаючи її недоліки.
Б. Ми настільки втратили відчуття координації по відношенню до власного тіла, що естетика стала більше вийнятком, аніж правилом. Жодна вечірка не обходиться без дівчаток платтях з довжиною «не нижче, ніж за попу» і заодно з колінами, більше схожих на копитце.

5

А. Наш цінний комфорт міг би набути зовсім іншої форми. Точніше міг би продовжити розвиватися в заданому Шанель напрямку – в елегантності. Кросовки мали б прикрість так ніколи і не вийти зі спорту.
Б. Хоч кросовки стали невид’ємною частиною гардеробу кожного модника, але, на жаль, не тільки його. На жаль, бо зробити їх частиною вдалого кежуал-лука не так просто, як могло здатися.

4

А. Було б чудово, якби жінки продовжували розуміти, що доречно одягати в 20, а що в 60. «Зараз я можу дозволити собі обмежену кількість, наприклад, спідниць, бо є такий вік, після якого починаються строгі правила довжини і фасону,» мудро коментавала Шанель.
Б. Щоб багато не говорити, згадаємо просто такий конфуз ситуації – пані у віці і по сумісництву в сексуальному-небезпечному наряді дівчинки легкої поведінки. І все зрозуміло.

6

А. Головні убори мали шанс розвиватися на рівних правах зі всіма іншими аксесуарами. І розмаїття нашого зовнішнього вигляду могло б зашкалювати.
Б. Окрім зимових шапок і міжсезонних кепок наші голови сьогодні носять тільки тільки волосся.

– Яким був би світ моди, якби не померла Коко Шанель?
– Красивим!

Коментарі

One comment

Loading...