blevogue
gamburger
BLEVOGUE
article

Як порівняти непорівнюване? IT vs FASHION

24 July 2016

Хто такий IT-шник? Це людина, яка щодня (якщо він дійсно професіонал) створює те, з чого складатиметься наше життя завтра. Спершу він, звичайно, довго і нудно вчиться, практикується, злиться і шукає аргументи, чому він має терпіти постійні збої сайту або що! Врешті-решт у своїй програмі (жодна назва з яких мені невідома) він по-справжньому пише нашу свідомість. Точніше технічну її частину. Неважливо – чи це піратські сайти з фільмами чи нова прошивка інстаграма – в будь-якому разі – ось він – фундамент нашої сучасної свідомості.

Хто такий фешн-блогер? Це людина, яка повинна багато читати: як рандомну інформацію, так і художню/публіцистичну/наукову літературу. Часто вона, так само, як попередній герой цієї розповіді не розуміє цінність і кінцевий результат безкінечного кола, найчастіше, незрозумілої роботи. Тим не менше, блогер формує думку інтернет-суспільства, тобто нас із вами. Ні журналісти, ні телебачення, ніякі інші відомі сьогодні засоби впливу не матимуть такої сили маніпулювання людською думкою завтра. Читачі блогів – це, як відомо, найбільш вірна аудиторія, яка серед всього інформаційного сміття запам’ятає саме те, яке написав улюблений блогер.

t1

І саме другий суб’єкт своє захопленістю, вірністю і почуттям близькості впливає на найглибші глибини свідомості першого.

(Попереджую, що тут не йдеться про якихось конкретних людей. І не забувайте, що це зальний зріз, який відштовхується, насамперед, від загальних стереотипів.)

т2 т3 т5

Відмінне. Айтішник живе в погоні за якістю. Людина, яка пише код знає ціну деталям і переносить її на весь буденний масштаб. Наприклад, айфон, якому він роками надає перевагу, купується завжди тому, що уявлення айтішника ставлять галочку біля ознаки «якість» і за такими правилами грає його власний світ.

 

article

Фешн-блогер НІКОЛИ не одягає look двічі під ряд. Новий день – новий образ. Якщо сьогодні на тиждень моди в Парижі Гері Пеппер (Gary Pepper) прийшла у штанах кльош, то будь-який поважаючий себе блогер вітчизняного медіапростору завтра ж переверне світ «верх ногами» заради цього фасону. А якщо побачить, що фріки на вулицях перевдягнулися у лосіни під шорти або кросовки під плаття – одразу побіжить писати про новий тренд. Ну і після того одягнеться так само, ясне діло.

Те, що айтішник ніколи не вдягне наряд фешн блогера і навпаки ще не вказує на їхню різність. Тут ситуація така, що на один і той самий стержень накладені різні ознаки. Фешн-блогер невгамовно полює на нові тренди, бо це працбює як істина в його системі уявлень. Точно теж саме робить і айтішник. Це своєрідний прояв споживацького інстинкту: бути таким, яким вважається правильно в середовищі, яке кожен із героїв цієї розповіді вважає особливо унікальним. Айтішника не заставиш передягнутися, тому що в його світі це смішно, фешн-блогера не заставиш не передягнутися, бо в його голові це огидно. Коротше кажучи, неможливо уявити айтішника в широких штанах від Антона Белінського на вечірці в честь показу Літковської, так само неможливо уявити фешн-блогера, який сьогодні купить штанці з вибіленною зоною бедра від Томі

Відмінне. Айтішник займається спортом, коли цілодобова сидячо-лежача робота відгукується болями частин тіла і внутрішніх органів. Коли єдиним способом залишатися здоровим є похід в тренажерний зал чи, хоча б, ранкова зарядка.

4

Фешн-блогер тягає гантелі по мірі трендовості цього явища. Якщо раптом з’явиться культ йоги, вони одразу ж змінять місце спортивної дислокації. А коли тенденція перейде, наприклад, на твоьрк, то і тут вони не затримаються. Бо якщо фешн блогер не робить фешн дій, він не є фешн блогером.

Процес тренування всіх робить однаковими. Однаково страшними: з червоним плямами на лиці, зі страшною мокрою зачіскою, з тілом, яке ледве пересувається.

8

Відмінне. Айтішник дає комп’ютору всі можливі технічні можливості, які ми беремо за основу сьогодні.

Фешн-блогер надає йому модного змісту.

Мабутнє! Це ті дві професії, які сьогодні створюють завтрашній день. В ІТ вся сила технічного життя, якого нам вже ніяк не уникнути. Блогери – це законодавці масової думки, яка точно буде беззаперечною зовсім скоро.


використані фото Anna Tea і Ані Озерчук
Коментарі

There are no comments yet

Loading...