blevogue
gamburger
BLEVOGUE
article

Така як Хельмунт Ньютон

Рубрика «Така як» – мій власний проект, який я втілюю в життя на базі Blevogue та дякуючи Blevogue. Щомісяця я буду робити фотозйомку, яка за своїм стилем та характером нагадуватиме когось із всесвітньо відомих fashion-фотографів. Я розповідатиму вам все, що знаю про кращих з найкращих і старатимусь показати безмежність їхніх талантів.

Почати я вирішила із класики, і беззаперечним березневим генієм став Хельмут Ньютон. “Коли людина обирає фотографію, вона робить це, не маючи на меті заробити статок.” Це слова, які Хельмут Ньютон написав у своїй автобіографії. Мабуть, це і є те, що найкращим чином характеризує професію не лише фотографа, а будь-якого митця. Половину свого професійного життя Ньютон провів, вибираючись на п’єдестал слави та впевнено відвойовуючи місце сексуальності у моді, фотографії та рекламі.

Щоб зрозуміти, що Хельмут був головним збочинцем свого часу, достатньо переглянути перші ж його роботи, які є у Google. Всюди секс! Причому не такий, про який лише сумнівно здогадуєшся по трохи з’їхавшій бретелі сукні, а неприкритий, справжній, голий. Ньютон був родоначальником відвертого еротизму у фотографії, і саме еротика на межі з порнографією зробили з нього класика. В еротиці Ньютона неможливо знайти слабких жінок. Кожна його модель – це сила, характер, пристрасть, домінування. Героїні його історій підкорюють, а не підкорюються. Таким чином, роботи Хельмута Ньютона були своєрідною феміністичною заявою, коли жінок перестали бачити лише в гарній сукні біля чоловіка або в фартуху біля плити. Він показав жінок незалежними, сексуальними, такими, що мають владу.

“Я все ще вірю, що ідеальна модна фотографія – це така, що не виглядає, як модна фотографія. Це фотографія, що виглядає, як кадр із фільму, як портрет, можливо, як сувенірна фотографія або кадр папарацці, як будь-що, тільки не модна фотографія.” Для Ньютона, мода означала більше, ніж просто одяг і моделі, це був спосіб розповісти історію. Так, це все прекрасні історії з історії. Але як великі люди стають великими? Які події їхнього життя виліплюють із них героїв свого часу? У випадку із Хельмутом Ньютоном відповіді на ці питання можна отримати із першоджерела – його автобіографії. Він досить детально описує своє життя від перших спогадів, через терени війни, через вимушену еміграцію, через життя в ролі альфонса, через тернистий шлях до слави і до 64-ох обкладинок Vogue Paris. Тому я залишаю вас без спойлерів, лише додаю трохи інтриги, і раджу книжку «Автобіографія Хельмута Ньютона” таки прочитати.

DSC_6036

_MG_3026

DSC_6045

DSC_6092

DSC_6118 DSC_6130

DSC_6164

DSC_6263

DSC_6132 DSC_6144

DSC_6208

DSC_6212

DSC_6240

DSC_6189   DSC_6213

DSC_6288 DSC_6291

DSC_6290

DSC_6306

DSC_6297DSC_6329

текст і фото – Соня Возняк

Коментарі

There are no comments yet

Loading...