blevogue
gamburger
BLEVOGUE
article

Терапевтична розмова для жінок: як пережити 8 березня

9 March 2017

Якщо тобі пощастило народитися жінкою в сучасній Україні, ти захоплюєшся сучасними тенденціями, міжнародними рухами, інноваційними концепціями суспільства, рано чи пізно тобі захочется, аби мама переродила тебе хлопчиком. Бо скільки ж можна! Та коли з’являється бажання виховати в собі повагу до власної людської сутності (безвідносно “жіночої оболонки”) і бажання щось змінити в заскорузлій свідомості оточуючих, починаєш боротися. З еротизацією, оречевленням, патріархатом і дияволським святом “жіноцтва та краси”.

Минулого тижня два десятки сміливих жінок та один чоловік зібралися на терапевтичну розмову для тих, кому морально важко пережити 8 березня. Тебе скоріш за все привітають з тим, що ти народилася з певним набором статевих органів, замість того, аби згадати, що цей день – визначна дата пам’яті жіночої боротьби за “право на штани”, котра все ще триває. Більш ніж сторічна війна жінок за право бути такими ж людьми, як і чоловіки, в результаті вироджується у свято, коли нам автоматично кажуть дякую – та ні ті, хто поздоровляє, ані ті, кого, не розуміють оригінальної причини березневого кіпішу. В цій ситуації виграють лиш продавці квітів, товар котрих цієї середи піде за цінами героїну, та свідомі сексисти, котрі вкотре піднімуть бокали за красу “прекрасної половини людства”, відмовляючи нам у праві отримувати рівну зарплатню, займати керівні позиції, мати: Право на освіту. Право обирати професію. Право водити машину. Право голосувати. Право самостійно вийти на вулицю і не бути засудженою за це суспільством. Право ходити в спортзал та на пробіжку. Право розлучитися. Право самостійно обрати собі чоловіка. Право замінити лампочку, полагодити карбюратор, право на сніданок, приготовлений ним, а не для нього.

Що ж радили одна одній робити “на свято весни” Анна Довгопол (координатор гендерної програми у фонді Генріха Бьолля), журналіст Громадського радіо Ірина Славінська та інші учасниці Терапевтичної розмови для феміністок?

– Коли чоловіки вітають вас “з празднічком” – вітайте у відповідь. Те, що ми поступово, та невідворотньо вирівнюємся з чоловіками в правах – свято для кожної людини, незалежно від її статі.

– Коли вам дарують проліски – викликайте поліцію. Не звинувачуйте нікого у сексизмі – краще зверніть увагу на винищення рідкісних квітів. Так бажання декого підігравати сексистському святу допоможе виявити справжніх правопорушників.

– Поясніть сестрі, дочці, племінниці, котру в школі змусили співати весняних пісень та малювати листівки “про маму – господиню в хаті”, що до чого. Трохи інформації про суфражисток, рівні права для всіх та самоповагу.

– Запропонуйте організувати просвітницьку лекцію, присвячену правам жінок, боротьбі за них, визначним феміністкам нашого часу, чи подивитися документальний фільм на цю тему – в районній школі, університеті, на роботі. Знайдіть альтернативу “накриванню святкового столу” чи шкільному концерту.

– Якщо уникнути привітань в офісі не вдасться – користуйтеся осучасненим шаблоном (його запропонувала одна із учасниць зустрічі):

Варіант І.

Шановна пані _______________________________
Компанія «NNN» вітає вас із Міжнародним жіночим днем – днем рівних прав та рівних можливостей ООН!
Від імені усіх чоловіків хочемо сказати – ми щасливі працювати з Вами пліч-о-пліч, бо щодня вчимося у Вас уважності, терпіння, мудрості. Наш рівноправний союз – це запорука гармонії, миру та нестримного розвитку!
Щиро хочемо побажати вам, як і всім жінкам світу повної самореалізації в професійному та особистому житті. Сили, наснаги та впевненості вам!
Щиро, компанія «NNN»

Варіант ІІ.

Шановна колежанко!
Вітаємо тебе з Міжнародним жіночим днем – днем рівних прав та рівних можливостей ООН!
Колись цей день об’єднав жінок з усього світу в нашій боротьбі за свої права. Бунт за бунтом ми добивалися визнання та поваги. Крок за кроком доводили: ми несемо спільну відповідальність за людство, тому наш голос має значення!
Сьогодні ми щиро бажаємо тобі:
– жодного приводу шкодувати, що ти – жінка;
– жодного відчуття, що тобі не вистачає свободи для досягнення цілей і здійснення мрій;
– жодних сумнівів, що світ для тебе – відкриті можливості.
Пам’ятай, 8 Березня – це не свято “весни та кохання”! Це нагадування про те, що мільйони жінок у світі ще чекають на реалізацію своїх прав. Це день, коли є змога проявити свою солідарність із ними, взяти участь в акції підтримки чи вийти на Марш, аби ще раз нагадати, що жінки продовжують боротися за свої права.
Твоя компанія «NNN»

– Виходь на жіночий марш! Давай використаємо цей примусово-вихідний день із користю. Поспілкуємося з однодумницями, пограємо в Українське політичне бінго до 8-го березня.

– Прийми від тата Рафаелло, а від дідуся – квіти. Любов до близьких може бути більшою, ніж бажання їх “перекувати” на феміністичний лад.

І пам’ятайте – все буде добре, любі. Не дивлячись на рекламний сексизм мережевих продуктових магазинів, магазинів техніки, модних сайтів та колег, цього року в березні (місяці, присвяченому жіночій історії) по всій Україні проходить беспрецедентна кількість заходів феміністичної тематики.

І ми в Blevogue теж готуємо щось приємне <3. Так переможемо.

Коментарі

There are no comments yet

Loading...