blevogue
gamburger
BLEVOGUE
article

Роззуй очі – метамодерн надворі!

Користуючись нагодою, хочу передати вітання клімату. Згідно останньому звіту EPA, щороку на звалище йде понад 13 млн тон текстилю, лише 15% якого використовується повторно. Приємним у цій ситуації є лише те, що швидше за текстиль на звалище йдуть наші шкідливі звички, такі як паління або виконання наказів Ганни Чарльзівни Вінтур. Відтепер Вінтур має виконувати ваші накази – і, щоразу, як вона відмовлятиме, вказуйте на вікно й кажіть: ‘Метамодерн надворі’. Тепер вулиці нав’язують дизайнерам свої правила. З’явився блогер – агент цього чудернацького нового світоустрою. Він звузив відстань між зубами Джорджії Мей Джаггер аудиторією, медіа та виробником. Спільні проекти з дизайнерами, а також здатність блогера диктувати тренди, роблять його грозою глянців та світхартом для аудиторії. Втілюючи опозиції, котрі раніше було неможливо уявити в одному коктейлі, – його сміливо можна назвати маркером нового часу. Часу, який Вермюлен та Аккер назвали ‘Метамодернізм’.

1

2

SJAAK HULLEKES http://www.thefashionisto.com/fall-2010-sjaak-hullekes-small-town-boy/

‘Іноді прокидаєшся, почуваючи себе жіночним, іноді – більш мужнім’ – коментує своє світовідчуття Алехандро Герсі (Arca). У своєму останньому альбомі ‘Мутант’, експериментальний композитор намагається зламати бінарності – зцілення та хаос, красу та гротеск.

ARCA https://youtu.be/0SYMoTBYT04

3

Hannah Diamond https://youtu.be/mKztreA6e7Y

4

Hannah Diamond та A.G.Cook підкупляють своєю щирістю. Вони роблять якісний DIY продукт, свідомо критикуючи системи сконструйованих ідолів. Ці два проекти об’єднує одне бажання – зламати відстань, створити нове. Вони танцюють під свій біт і роблять те, що їм подобається.

5

А тепер як воно було насправді: чоловік гамселить жінку мокрою ганчіркою, слуги їдять з собачих мисок, прогулянки навколо абатств довше сорока хвилин закінчуються швидким чухранням додому в мокрих чоботях, а вдова Вайолет Кроулі, графиня Грентемська, навпомацки шукає газетку в темряві імпровізованого туалету та в позі голосної (у британському варіанті) букви r. Кіномани та історики часто критикують цей серіал за невідповідність фактичному стану речей, але вони просто не збагнули, що відповідність тут не головне. ‘Абатство Даунтон’, ‘Гордість та Упередження’ (разом із 90% фільмів з Кірою Найтлі у головній ролі) – плоди дерева під назвою ‘Heritage Style’. Це  стиль ідеалістичного зображення минулого, що склався ще у 80 роки та остаточно закріпився в еру тамблера та пінтереста. Це не про те, як воно було насправді, а про те, як ми взаємодіємо з минулим через призму сьогодення.

6

Можна сказати, метамодернізм не показує нам утопію, до якої треба тягнутись, а пропонує сходи, по яких ми, за бажанням, можемо піти. Відділити сексуальність від політики, творчість від давління маркетингу та наділити кіно міфологічністю – кроки, які ми вже робимо, знаходячись на самому початку цих сходів.  Ми відмовляємось від відстані та зверхньості постмодерну. Ми іронічні та чесні одночасно, і одне другого не виключає.

текст Артура Моцкобілі

Коментарі

There are no comments yet

Loading...