blevogue
gamburger
BLEVOGUE
article

Назбирала #5

Цього тижня розпочався фестиваль документального кіно Docudays, і це мій головний must-visit. Права людини, екологія, буденні та актуальні проблеми, що стосуються кожного – напевно знайдете в програмі щось, що змусить тремтіти і звучати ту саму струну в серці.

В суботу я подивилася “Війну Химер” Марії та Анастасії Старожицьких, і особливо мене приголомшило усвідомлення того факту, що питання війни на сході – болючу тему, з которою кожен українець живе вже три роки – так мало висвітлюють в документальних роботах. Бачення дівчат – особливе, більше – особисте, бо вони не просто бувають в АТО, а там майже постійно знаходиться частка їхної душі, їхня людина. Прем’єра пройшла, і, чесно, не знаю, де і коли “Війну” можна буде передивитися, та я піду або включу, коротше – пірну в це знову. І вам раджу.

ДУМКА

Дуже непопулярна в епоху нетворкінга та френд-листа, що визначає твій соціальний статус, думка, та я розуміюче плескаю автора по плечу: мені теж не потрібні нові друзі. І моя приязнь далеко не завжди є дружбою. Та адекватного способу це пояснити оточуючим ще не вигадали.

Знімок екрана 2017-03-27 о 20.48.07

КІНО

Ще один кіномарафон, до якого варто готуватися. Французська весна прийде в квітні і покаже багато чого нового та класичного. Вивчайте Vogue’івський перелік та бронюйте білети.

Знімок екрана 2017-03-27 о 20.48.36

КНИГА

Точніше, багато-багато книг. Братів Стругацьких не просто так називають “творцями власного всесвіту”: їх книги зробили мене – мною, з дитячої “Шлях на Амальтею” до дорослої класики “Пікніку на узбіччі”. А тепер їх нащадки виклали на сайті у вільний доступ усі твори письменників. Читати – не перечитати.

Знімок екрана 2017-03-27 о 20.49.03

ЗСЖ

В кожному жарті є частка жарту. Є моменти, коли ти працюєш 7 днів на тиждень, куриш, їсиш дурню, забув, якого кольору твоя спортивна форма і раптом відчуваєш, що зараз вмреш. Тетяна Кисельчук розповідає, як вивернутись і справді не вмерти в такій атмосфері – принаqмні, до 40. І я не думаю, що ці поради жартівливі – хоч і смішні.

Знімок екрана 2017-03-27 о 20.49.26

БИКОВ

Поезію Дмитрія Бикова я люблю давно і ніжно, проте він пише і чудову прозу, багато викладає і є одним з провідних сучасних літературознавців. Прекрасний текст, котрий пояснює, чому потрібно читати Томаса Пінчона, та найголовніше для мене – демонструє ювелірність фаху перекладача.

Знімок екрана 2017-03-27 о 20.50.42

ОСВІТА

Котики зі Studway зібрали корисний перелік найкращих іноземних закладів, де варто отримувати медіа-освіту.

Знімок екрана 2017-03-27 о 20.51.48

ЦИТАТА

Ну і наостанок, якщо ви не готові закохатися в Стругацьких лиш на основі мого захоплення ними – ось фраза, котрою “Пікнік” завершується. Її потрібно написати собі на лобі, хоч в деяких і не вистачить на це там місця.

«…Я животное, ты же видишь, я животное. У меня нет слов, меня не научили словам, я не умею думать, эти твари не дали мне научиться думать! Но если ты на самом деле такой… всемогущий, всесильный, всепонимающий… разберись! Загляни в мою душу, я знаю — там есть все, что тебе надо. Должно быть. Душу-то ведь я никогда и никому не продавал! Она моя, человеческая! Вытяни из меня сам, чего же я хочу, — ведь не может же быть, чтобы я хотел плохого!.. Будь оно все проклято, ведь я ничего не могу придумать, кроме этих его слов: „СЧАСТЬЕ ДЛЯ ВСЕХ, ДАРОМ, И ПУСТЬ НИКТО НЕ УЙДЁТ ОБИЖЕННЫЙ!“»

Коментарі

There are no comments yet

Loading...