blevogue
gamburger
BLEVOGUE
article

Назбирала #2

26 February 2017

Мабуть, найкраще з назбираного мною за цей тиждень – назбиране фізично. На Петрівці паралельно книжковому ринку, трохи правіше, розташовані букіністичні павільйони. Там я наколупала собі в суботу два вже архівних випуски “ШО”, кілька старих надихаючих Vogue’ів, дві круті книжки – збірку “Homo legens”, в котрій зібрані есе багатьох авторів, від Конан-Дойля до Вальтера Бен’яміна, присвячені феномену книги, читання, читача, та альбом з ілюстраціями Корбюз’є, і кілька пачок художніх листівок з картинами ХХ. Усе за безцінь, і окреме задоволення – відшукувати щось класне серед стосів езотеричної літератури, дитячих розмальовок та підручників з хімії.

ЗДОРОВЛЯ
(бо не буде здоровля – не буде ні-чо-го)

“Стрес” це як “осмисленість” чи “депресія” – застосовуємо тут і там, та по суті мало хто розуміє реальне значення слова. Цікава та зрозуміла наукова стаття про те, що стрес – це, взагалі-то, добре, бо без нього ми б давно усі вимерли. А також про випадки справді “поганого” стресу, з яким потрібно боротися. Насправді виявляється, що зламаний ніготь в новому манікюрі – це стрес, а ось коли ти плачеш над підручником в ніч перед екзаменом – ні.

Знімок екрана 2017-02-26 о 10.23.22

ЕСЕ

В Blueprint є крутезна рубрика Архів, де вони розбирають культові випуски модних журналів, культові модні події, культові фільми. Виявляється, запрошеним редактором Vogue Paris 1986 року був Михайло Баришников. Тоді дерева були великими, друковані видання варті колекціонування, а Бродський, приятель Баришникова, погодився написати для Vogue есе. Бродський. У. Vogue. Я просто залишу цю історію тут.

Знімок екрана 2017-02-26 о 10.26.02

КНИГА

За все життя в жодному Facebook-розіграші я не виграла й шкарпетки, а минулого літа раптом виграла цілу купу книжок від Громадського. За що їм величезне спасибі, бо, принаймні, про дві з виграних книг я взагалі раніше не чула і ніколи б не купила з власної волі. Цього тижня прочитала одну таку – “Карби і скарби” Мирослава Дочинця. Чарівний альманах Закарпаття: тут між короткими нарисами про цілющі гриби та бабок-поховальниць затесалися оповідання про Карпатську Україну та життя в нацистських таборах, історії гірського кохання, селянської майстерності, традицій. Не дивлячись на аутентичну мову, читається легко. А деякі слова не можеш перестати крутити на язиці: повітруля, умліока, здріти, лингар. І я тепер серйозно планую ввести у своє мовлення фразу “голодна як крадений кінь”.

ПРОЕКТ

Ecoisme – один із небагатьох реально успішних українських стартапів, визнаних в усьому світі (хлопці брали участь в акселераторі Virgin Media Accelerator, наприклад). Гарне інтерв’ю з його засновником, яке буде корисним для кожного, хто працює з власним стартапом.

Основатель стартапа Ecoisme Иван Пасечник: «Стартапу нужно идти не к менторам, а к своей целевой аудитории – слушать ее, анализировать и воплощать»

КАРТИНА

Освітній портал Arzamas – цукерка від і до, проте для недільного ранку, як на мою думку, треба обрати щось натхненно-красиве. Наприклад, детальний розбір картин пензля Анрі Матісса: легкий та інтерактивний, усі авторські прийоми художника – в кількох простих секретах.

Знімок екрана 2017-02-26 о 10.27.40

ПОЯСНЕННЯ

Особисто я давно вважаю, що Bitcoin та криптовалюта – це наше майбутнє та могила ощадбанків з брудними папірцями. Мені десь тричі на пальцях розкладали принцип роботи такої “повітряної” банківської системи, та мавпочка-гуманітарій в моїй голові продовжувала плескати в долоньки. Нарешті Лєпра написала максимально доступне пояснення принципу блокчейна – принципу, за яким працює Bitcoin. В головних ролях – Коля, Вася, таджики та Люда, тож і ви, думаю, розберетеся.

Знімок екрана 2017-02-26 о 10.29.07

МАЙБУТНЄ

Тренд – це не лише топовий силует сезону. Тренд – це настрій, соціальна хвиля, що вже розпочала свій рух і невідворотньо змінить наше майбутнє. У цій статті, напевно, найкраще, з прикладами та аргументами, викладені ті тренди, котрі я й сама намацую у щоденній роботі.

Знімок екрана 2017-02-26 о 10.30.26

Коментарі

There are no comments yet

Loading...