blevogue
gamburger
BLEVOGUE
article

Вчимо мистецтву колажування: #колаж_від_блєвог

Буквально тиждень тому наша інстаграм-спільнота завершила марафон #колаж_від_блєвог. Це був триденний навчальний забіг або, іншими словами, виклик на провокативну творчість. За ці дні ми намагалися відповісти на три питання: як структурувати свою фантазію, як чесно вкрасти спосіб мислення іншого художника, якими інструментами і програмами потрібно оволодіти для розробки колажа. І нехай ми знайшли максимально універсальні відповіді, але зробити це виявилося ювелірною роботою.

Ми, більше, ніж систематично, проживаємо ці самі «відповіді», але знання «на язику», тому тільки розповівши про нього вголос – ми його засвоїли.

Відтак, сміливо запевняємо тебе, що розповідь ця могла б вимірятися золотими злитками, якби не СММ.
Викладаємо короткий конспект прямо тут і зараз:

Знімок екрана 2017-05-22 о 18.50.41

ЯК СИСТЕМАТИЗУВАТИ ФАНТАЗІЮ?

Цей урок навчить тебе не просто підготувати свою фантазію до створення колажа. Це структура фантазії, яку я особисто застосовую до кожного проекту: і сідаючи за розробку стилю для музичного кліпу, і починаючи колаж, і, навіть, пишучи текст?
⚡️Збери якомога більше ідей воєдино. Не цурайся чужої творчості і не намагайся «вигадати велосипед». Спробуй сконцентруватися на найкращих творчих прикладах, які близькі тобі за естетикою, ідейністю і настроєм. Склади з них мудоборд (як на фото) у будь-який найзручніший спосіб: список, настінна дошка, простий колаж. Збери воєдино людей, соціальні явища, фільми, фотографії, картини, колажі і все візуальне, що надихало тебе раніше. Нехай в нього входить не менше 12-ти і не більше 30-ти елементів. Цей мудборд має показати серцевину пріоритетів твоєї фантазії загалом.
⚡️Відкинь все зайве. Добре оціни якість і цінність вибраного тобою матеріалу. Придивися, що з цього мудборда ти хотів(-ла) би зробити сам. Ось це відчуття «як шкода, що це зробила не я» – головний рушій моїх перших кроків в колажуванні. Залиш 3 елементи, які викликають в тебе таке бажання і добре їх «вивчи».
⚡️Наступний крок – це єдиний висновок. Постарайся зрозуміти, чому ти зупинився(-лася) саме на цих елементах, що їх об’єднує, які настрій, ідею і естетику вони несуть. Випиши цей висновок або поділися ним з іншими. Головне проговори його!
Якщо відповідально слідувати коженому етапу, вкінці повинен з’явитися чіткий вектор особистого руху. Безумовно, якщо людина формує свою фантазію на основі вже наявного матеріалу, спуститися в плагіат дуже просто. Саме тому ми пропонуємо наступний урок вже завтра, який навчить тебе красти, як митець, тобто плагіатити правильно.

Знімок екрана 2017-05-22 о 18.50.53

ЯК ЧЕСНО ВКРАСТИ СПОСІБ МИСЛЕННЯ ІНШОГО ХУДОЖНИКА?

«Єдине мистецтво, яким я коли-небудь оволодію, – це вміння розпізнавати те, що можна вкрасти» Девід Боуі
⚡️Немає нічого унікального і оригінального. Найкращим прикладом є кожен з нас як генетичний результат. Ми несемо в собі риси батьків, але сума – тобто ми самі – це дещо більше, ніж просто сукупність цих рис. Ми є реміксом своєї мами, тата і всіх наших предків. Так само і з ідеями.
⚡️Не бійся красти, але кради тільки найкраще. «Ми є тим, чим себе оточуємо.»
Щоб стати хорошим художником, потрібно оточити себе себе найкращими митцями.
⚡️Якщо ти не теоретик мистецтва і не можеш зрозуміти, де шукати те, що можна вкрасти, то відкрий Pinterest. Як на мене, це головний інструмент правильного крадія. Він допомагає розширити бачення сучасного мистецтва і знайти натхнення. Введи в пошуку, наприклад, art – переходь із зображення на зображення і прийдеш туди, куди приведе маленький естет всередині тебе.
Відбирай за критерієм:
?Я хочу це вкрасти чи ні?
?Перехід на новий об’єкт.
⚡️Зберігай все вкрадене в одному місці (пінтересті, блокноті, папці, гугл диску). Не лінуйся кожен раз відкривати і записувати чи зберігати вкрадене, воно знадобиться в момент упадку сил чи натхнення.
⚡️Не впадай в «синдром самозванця». Це психологічне явище, за якого людина не може визнати своїх досягнень. Це відчуття переслідує всіх художників, але ті, хто добився реального успіху, просто не звертаються на це увагу. Вони роблять свою справу щодня. Незважаючи ні на що.
⚡️Будь відкритим, спостерігай за всім вдумливо і постійно дивуйся. Не забувай про гугл, коли не можеш знайти відповідь. Завжди шукай відповідь.
⚡️Імітуй свій успіх, поки не досягнеш його. Роби це, копіюючи те, що тобі подобається. І врешті-решт ти знайдеш його і себе заодно.
⚡️Малюй саме ту картину, яку хотів би побачити!
⚡️Проходячи цей шлях, пам’ятай – кращим за славу може бути тільки безслав’я. Саме оцей початок, на якому ти зараз, найсолодший – в ньому художник – це вільний птах. Просто розправ крила і лети!
Складено на основі книги Клеона Остіна «Кради як митець»
http://padaread.com/?book=212119&pg=1
https://www.pinterest.com

Знімок екрана 2017-05-22 о 18.50.59

ЯКИМИ ІНСТРУМЕНТАМИ І ПРОГРАМАМИ ПОТРІБНО ОВОЛОДІТИ?

Є досить багато способів формування колажа і всі вони дають різні результати. Ми пропонуємо три категорії:
Хейнд-мейд: наприклад, вирізати елементи і склеїти їх своїми руками.
Додатки для телефона: найкраща для творчості – Bazaart Photo Editor Pro and Picture Collage Maker – вона дає можливість вирізати елементи і заповнити полотно окремими елементами, а не просто зліпити фотографії воєдино, Fuzel Collage, Mixoo Collage, Shape collage, Split Pic.
Програми для комп’ютора: Photoshop.
Так, головна програма для професійного колажування – це Photoshop. Adobe Photoshop — графічний редактор, розроблений і поширюваний фірмою Adobe Systems. Цей продукт є лідером ринку в області комерційних засобів редагування растрових зображень, і найвідомішим продуктом фірми Adobe. Ми вибрали головні кроки, які треба зробити для створення колажа через фотошоп.
Спершу знайди декілька зображень, які ти можеш використати. Після цього переходь до з’єднання елементів через фотошоп.
Пропонуємо такі інструменти для перших кроків у колажуванні через фш:

магнітне ласо
https://www.youtube.com/watch?v=wFBs60AtRM8

швидке виділення
https://www.youtube.com/watch?v=UM0rJftvMfI&t=298s

непрозорість
https://www.youtube.com/watch?v=s5XZmdJrqfs

зображення
коригування (різні інструменти для обробки зображення)

параметри накладання
тінь, обведення і інше – клікнути правою клавішою миші по шару в списку шарів, вибрати «параметри накладання» і, наприклад, тінь

текст
https://www.youtube.com/watch?v=vcLbLVziVZs

піпетка
використовується для максимально швидкого підбору потрібного кольору – вибрати інструмент «піпетка», клікнути на частину зображення, колір якої треба визначити; колір відображається в палітрі

заливка
найчастіше використовується для мінімалістичого фону – вибрати інструмент «заливка», клікнути по полотну.

Також пам’ятай:
перш ніж почати роботу, розблокуй шар (клікнути на «ключик» в списку шарів),
все залежить від порядку шарів (та частина колажа, яка має бути набільш помітною повинна бути першим шаром в списку шарів; відповідно та, що найменше – останньою).

Знімок екрана 2017-05-22 о 18.51.04

Скількох би суперечок нам не коштував цей підхід, ми тримаємося за нього всіма своїми звершеннями. Виключно тобі віддаємо його безкоштовно.

https://www.instagram.com/blevogue/

Коментарі

There are no comments yet

Loading...