blevogue
gamburger
BLEVOGUE
article

Осягнули: що таке інстаграм?

З 2010-го року світ знає, що таке інстаграм. За сім років ця соцмережа зібрала в своїх рядах понад 2,5 млн українських користувачів. Вони відтворюють ту-чи-іншу естетику, намагаються зібрати підписників і збудувати бізнес. І здається, що ось ці три кити стоять незмінно в основі сутності інстаграма, і говорити більше немає про що. Але це не зовсім так.

Що таке інстаграм?

Це візуальний контекст. Фото ніколи не було всього лише фото. Кожна картинка і всі вони разом – слова підсвідомості її автора. Я, наприклад, хочу, щоб всі знали, яка я гарна і модна малишка, тому публікую портретні селфі і селфі в дзеркало. А я от хочу розповісти всьому світу про своє щастя, тому щодня публікую фото зі своїм хлопцем. А він займається фотографією і намагається на цьому заробляти, тому перетворив свій інстаграм в порфоліо. А вона не може знайти себе, тому вчора її сторінка була наповнена концептуально розкладеною полуницею, а зараз – крепко андеграундними картинками її спітнілого лобка, господи прости.

shirt_ava

Інстаграм нещадний – він відкриває занавісу підсвідомовсті і кричить її переживаннями на всі груди.

Психологія – це основний «кит» інстаграму. А ми поділяємося на тих, хто зумів нею скористатися і тих, ким скористалася вона.

Про перших. Всі ми підписані на інстаграм-зірок за пріоритетами. Хтось на Кіару Феранді, хтось на Лотту Волкову, хтось на третю, невідому для мене, категорію зірковості. Що в кожній з них є такого, чого немає в інших? (готую вас до набору банальностей, які треба прийняти за істину)

e062d1c8af404c7222bdbbd7a250de5d

Вона усвідомила свою підсвідомість. Вона дозволили собі бути собою. Вона не намагається бути кльовою, вона такою є. Свобода притаманна їй більше, ніж іншим, тому вона завоювала своє життя. Вона тут і зараз, відкрита до світу, бо немає що від нього приховувати. Вона добра і любить людей, тому радісно віддає їм частинку себе.

Проблема неуспішних сторінок тільки в намаганні стати не стільки собою, скільки «тим, на кого вони хотіли б бути схожими». Грубо кажучи, якби завтра була можливість прокинутися Кіарою, то саме так вона і зробила б. НЕ ДАЙ БОГ БУТИ СОБОЮ. Цей страх – як горокракси Вольдеморта – він залишає сліди.

Наявність і відсутність цих слідів ділить людей на тих, хто стає зіркою і тих, хто хоче нею стати.

І ще тих, кому це все взагалі не треба.

IMG_1617(2)

Бути тут і зараз без масок і прикрашань – це сьогоднішній інстаграм. Саме тому фільтри себе вичерпали, вичурні селфі перестають бути такими, розмите фото – не причина його не виставляти. Бо все те, що відбувається в нашому житті прекрасне. Ті, хто зрозуміли це першими сьогодні збудували свою есететику, зібрали підписників і збудували бізнес. Тепер черга за нами.

З чого почати?

Ось вам декілька порад від спостережливих:

 – публікуйте часто. інстаграм – це щоденник, а не галерея ідеальних, у вашому розумінні, знімків.
– готуйте один пост не більше, ніж півгодини. страх зібрати мало лайків часто зводить з розуму тих, хто його виставляє. схема сфоткатися – обробити – підписати, витративши на це півдня, більше не працює. побачив – розказав – забув.
– не намагайся бути гарнішим і кращим, ніж ти є насправді. те, що вчора було твоїми недоліками, сьогодні стало твоїм перевагами, бо воно справжнє.
– забудь про фільтри.
– не забувай про сторі.

Коментарі

There are no comments yet

Loading...