blevogue
gamburger
BLEVOGUE
article

Назбирала #7

10 April 2017

Дивні, дивні часи.

Кажуть «ходити до психолога – не в українських культурних традціях», та скільки моїх знайомих до них ходить (і скільком ще (включно зі мною) він нагально необхідний!). Ти коли-небудь питав себе: це я розширюю межі своєї свідомості чи просто їду з глузду?

Ніхто не хоче пов’язувати себе відносинами, страждати залежністю від іншої людини і, навіть коли все добре, просинатися з думкою, що почуття – найнестабільніша валюта світу, котра може обвалитися кожної хвилини. І скільки моїх друзів, мов емоційні мазохісти-смертники, все ж шукають відносин, будучи не в змозі насолоджуватися компанією себе самого, або починають ускладнювати спершу легкі та невимушені дружньо-сексуальні стосунки обіцянками, планами та бажанням спільного майбутнього.

Усі мало заробляють. Спершу здається, що мало заробляєш лише ти, та з часом усвідомлюєш – усі навколо. І тоді задаєшся питанням – як вони живуть? Чи інакше – як вони живуть так, що здається, ніби живуть нормально?

Квітень загостює психічні захворювання, жагу кохання та фінансові проблеми. Ми чомусь не говоримо про те, що не дає нам спати. Тож не будемо і починати. З вами знову рубрика «Назбирала» і ваша Даруга Саша.

SMM

Блог Даши Андреєвої – краще, що траплялося з українським smm-простором. Особливо вражає той факт, що в часи, коли кожен другий недопрофесіонал Instagram та Facebook намагається заробити на платних курсах і підписках, вона ділиться інформацією та досвідом абсолютно безкоштовно. За посиланням розповдає, що робити з вашим Instagram, аби він не перетворився на resoran_vkusnoy_edi_surgut, який хочеться заблокувати раз і назавжди –

Знімок екрана 2017-04-10 о 19.34.27

КИЇВ

Колись, вивчаючи Вінера та його кібернетику, я знайшла фразу, яка досконало визначає стан сучаних медіа (а «Кібернетика, або управління і зв’язок в тварині і машині» написана в 1948 році, на хвилинку). Суть розділу, який Вінер присвячує використанню кібернитичних законів у гуманітарній сфері полягає в тому, що раніше засоби зв’язку – від розписів на стінах печер до телеграфу і щотижневих зборів у церкві, де односельчани обмінювались плітками – мали першочергову функцію – зв’язку, і побічну – впливу та маніпуляції. З часом перша майже нівелювалася, а друга вийшла на перший план під лозунгом «Хто володіє *маніпулює* інформацією, той володіє *править* світом». Цікавий екскурс в зародження і смерть українських медіа крізь історію телеграфу та «Київського телеграфу» – на bit.ua.

Знімок екрана 2017-04-10 о 19.34.59

МИСТЕЦТВО

Вибачте, та оце я розумію антистрес. А не ці вишукані полотна, при розмальовці котрих можна отримати інфаркт, коли олівець їде кудись не туди.

Знімок екрана 2017-04-10 о 19.47.19

ФОТО

Гадаю, книжка Патті Сміт «Просто діти» змусила читачів закохатися в Роберта Мепплторпа, його серіально-буремний творчий шлях та сміливу фотографію. Мене, принаймні, так, тож від оприлюднених портретів Роберта, котрі ще ніколи ніде не публікувалися, щемить серце та стає трошки сумно. Посумуйте і ви (за посиланням), і якщо не читали «Просто діти» – обов’язково прочитайте.

Знімок екрана 2017-04-10 о 19.36.21

КНИГА

Les Francaises by Sonia Sieff – фотоальбом, який, за задумом фотографа, має передавати настрій та ментальність французських жінок. На думку Соні, їх настрій та ментальність найяскравіше виражаються в позуванні оголеними на тлі Парижу, розкішних інтер’єрів та хіпстерських квартир. Жартую. Насправді це така собі алегорія французскього єства – «It’s about balance and letting it be». Коли вас остаточно замахала тяжка слов’янська буденність – рекомендую як естетично вишуканий антистрес (або ж розмальовки, див. вище)

Знімок екрана 2017-04-10 о 19.36.44

КІНО

Стрічка з важкою долею, що в радянські часи була заборонена і майже знищена, а тепер – частково реставрована – розповідає про любов. «Документально-художнє дослідження кохання», за визначенням авторів. «В момент закоханості людина переживає Бога», Аліса Фрейндліх, отець Мєнь – на це варто витратити годину часу, і тим більше – напередодні свята чистої любові, котрим для мене завжди є Великдень.

Знімок екрана 2017-04-10 о 19.37.07

САУНДТРЕК

Тут мені необхідна допомога залу. Скажіть, панове, чи йти мені на новостворений «Привид у броні», якщо я в захваті від оригінальної японської версії? І від оригінального саундтреку. За посиланням він у виконанні оркестру, якшо шо.

Знімок екрана 2017-04-10 о 19.44.46

ЛГБТ

Перше і в українских реаліях революційне дослідження життя ЛГБТ-пар, що мають дітей. Повчально, сумно і змушує рухатись далі, пам’ятати, що ти один «боевое подразделение по борьбе со вселенскою энтропией; я седьмой год воюю со жлобством и ханжеством», і добре, коли нас таких буде багато.

Знімок екрана 2017-04-10 о 19.38.12

Коментарі

There are no comments yet

Loading...