blevogue
gamburger
BLEVOGUE
article

Назбирала #6

2 April 2017

Вже традиційно почну з «події тижня»: віднині гості, запрошені до мене на чай або каву, будуть їх пити з білого фарфорового чайничка. Обрати його з мільйона інших фарфорових чайничнів, так само як флягу з мільйона фляг і книгу про серію Caprichos Гойі з мільйона книг було нелегко – і дякую Христу, Будді та моєму хлопцю, що вберегли мене від покупки вази, годинника з кукушкою, барного стільця та ще купи приголомшливих але абсолютно не необхідних мені речей на блошиному ринку, що на вихідних починається одразу за книжковим ринком на Петрівці. Раніше я доїжджала туди лиш по обіді, коли продавці простроченої мівіни (50 коп пачка) та страшних радянських пупсів вже починали пакувати манатки, і не мала шансу оцінити справжні розміри цього дійства. Сьогодні я опинилася там о 12 і час від часу скрикувала «тримайте мене семеро». Тож перша моя рекомендація та місце – блошиний ринок, субота та неділя, їхати зранку. Не пожалкуєте.

ЛЮДИНА

Робота військового відеооператора фізично складнувата навіть для чоловіків. Саме тому, мені здається, в таких професіях відпадає сексистський гендерний поділ і значення має лиш те, наскільки ти вправний, відважний та самашедший. Маргарет Мот була неперевершено божевільною – В’єтнам, Сараєво, Індія часів вбивства Індіри Ганді, війна у Перській затоці – і завжди з густо підведеними очима та на дієті (наполегливо боролася з надмірною вагою навіть в окопах). Про її життя CNN зняло документалку в 2009, а тут – цікавий короткий переказ.

Знімок екрана 2017-04-02 о 11.58.06

КНИГА

«Технології розвитку критичного мислення учнів» – не тільки для вчителів, чи, перефразовуючи, для тих, хто вчить себе. Я читаю і мені корисно – допомагає розкладати думки по полицях, шукати оригінальний кут зору, бачити, де вас намагаються надурити (життєво необхідна навичка)). Можна читати онлайн чи скачати цілком безкоштовно.

Знімок екрана 2017-04-02 о 12.00.12

ПОДОРОЖ

Мабуть кожен, хто працював у сфері моди, чув про Маре – це така країна всередині Парижу, де в період тижнів моди відкриваються найбільші шоуруми, а увесь інший час працюють картинні галереї, мальовничі кафе, секон-хенди. Іноді його виокремлюють як гей-квартал міста. Так чи інкаше, направляючись в Помпіду, я не знала, що крокую Маре – але ніби відчула це по ландшафту, що з невимовно красивого став особливим, трохи ляльковим. Blueprint склав корисний путівник щодо того, де в Маре їсти, вивчати мистецтво та насолоджуватись життям. Обов’язково збережу собі для наступних відвідин французької столиці.

Знімок екрана 2017-04-02 о 12.01.43

МОДА

Для мене в цій статті немає нічого революційного, окрім того, що про 10 найцікавіших українських дизайнерів виходить окремий великий матеріал на Dazed.

Знімок екрана 2017-04-02 о 12.03.04

КОНЦЕРТ

Guilty pleasure, таксказать (і Ленинград далеко не найпостидніша група в моему плеєрі, якщо чесно). Можна в травні зганяти в Кишинів на концерт (автобус в обидві сторони буде коштувати гривень 800 максимум). Квитки поки є і до 25 квітня дешевші.

Знімок екрана 2017-04-02 о 12.04.47

ВІРШ

Я люблю Катерину Бабкіну з легким почуттям провини. Я б ніколи не купила її книгу, якби не брала участь в розіграші від «Громадського» – а, вигравши та прочитавши, закохалася. І в цей вірш – теж.

Квітень почнеться і не скінчиться потім ніколи.
Сливи і вишні цвістимуть в твоєму дворі й в моєму,
птахи на світанку після вечірки кричатимуть як безумні.
Не буде снігу з дощем і ожеледі, не подорожчає долар,
спека не стане нав’язлива, задушлива, неприємна.
Ні за ким не буде боляче, ні без кого – сумно.
Квітень почнеться – шибки будуть прозорі, наміри щирі,
усміхнені кур’єри доставлятимуть квіти, задоволені діти
повертатимуться з весняних канікул у світлі школи.
Ніколи речі твої не зникнуть із моєї квартири,
і стоси найкращих книг і платівок не треба буде ділити,
і бордюри, насвіжо вибілені, не зблякнуть ніколи.
Квітень почнеться і буде завжди тривати квітень.
Проросте й не зів’яне зламана взимку гілочка глоду,
вдома буде завжди достатньо алкоголю, фруктів і спецій,
без причини, коли захочеться, можна буде тобі дзвонити.
Можна буде більше не мріяти про те, що станеться згодом –
А просто завмерти, видихнувши, і дякувати за все це.
2015

Коментарі

There are no comments yet

Loading...