blevogue
gamburger
BLEVOGUE
article

ЕМОЦІЙНО. Короткий екскурс в стан екології

Мене часто звинувачують в особливому тяжінні до обраності, яка межує із хворобливою і, головне, невиправданою надмірністю. А й справді, я багато в чому підмінюю поняття і не заглиблююся далі поверхні. Я щиро дякую за всі ці ваші клерково-офісні планктонні висновки, які завжди задихаються в обмеженості світу, що ви довкола себе збудували. Єдине прошу - не дозволяйте собі падати до рівня таких, як я. Залиште свої вульгарні пластмасові уявлення там, де ви їх і народили, бо світ жорстокий, як стан навколишнього середовища в 2017 році.

– Я маю впевненість, доведену до абсолюту: всі люблять тварин, але не всі про це знають; всі милуються океанським безмежжям, якщо, звичайно, мають нагоду його побачити; всі хочуть робити добро або зло в ім’я добра, але не роблять ні першого, ні другого.

– Мені здається, що це загальноприйнята впевненість, доведена до абсолюту.

 

 

article

111

– Так-так, ти добре знаєш, що це означає. Ти вже бачила тисячу і один матеріал про те, що земля вичерпує своє терпіння, але тобі як було насрать, так і досі є.

– Я просто знаю, що ніколи цього не зміню. То нашо витрачати своє життя на це?

– І ти мабуть чула про те, що всьому виною поліетиленові пакети, пластмаса, і машини. А після цього потішила себе новою сукнею, наприклад, із Mango, бо весною треба бути красівою.

– Ти вважаєш, що моя нова сукня якимось чином руйнує екологію?

– Я вважаю, що слухати треба вчитися. Щороку тектильна промисловість використовує 3,2% води, доступної для людства. А для того, щоб виготовити середньостатистичну бавовняну сорочку потрібно 2700 літрів води, а пара джинсів забирає 20 000 літрів води. І так – ми що з цими знаннями, що без них маємо що пити, але в світі є 750 мільйонів людей, які не мають доступу до безпечної питної води.

– Про сукню я нічого так і не почула.

– Майже 20% забруднення промислової води походить від обробки і фарбування тканин, наприклад. Близько 5% складу світового сміттєзвалища – це текстильні відходи. Для наочності – одна поліефірна блуза буде розкладатися понад 200 років. А забруднена від заводів, які обслуговують твоє бажання мати нову сукню, вода викликає 75% хвороб і щорічно вбиває 100 тисяч людей. І це я ще не знайшла точних цифр по статистиці онко-захворювань. А знаєш, що таке Аральське море?

– Ні.

– Тому і не знаєш, бо завдяки зрошенню, необхідного для гігантських бавовняних плантацій в Узбекистані і Казахстані, Аральське море втратило понад 90% води за останні 50 років. 35 мільйонів людей, що живуть на береговій лінії позбулися засобів до існування від рибного лову і туризму, а через забруднення навколишнього середовища збільшився рівень смертності в 15 разів.

– Ти думаєш, я можу хоч якось вплинути на масове виробництво одягу?

– Вірю, що можеш. Знайти ту ж саму сукню на секонді чи перекупити на OLX, просто змінивши вектор сприйняття. А ще краще – ти можеш сформувати свій стиль, який не повинен прогинатися під трендовістю чи постійними оновленнями загальноприйнятих уявлень про норму. Відповідно, не перебувати в постійній погоні за новою сукнею. В ідеалі ти ще можеш перестати їсти м’ясо, кинути курити, носити пакет із льону з собою по магазинах і ще багато всього, але то вже інша історія.

– …

– Як ти там запитувала? Нашо витарачати своє життя на це? Витрати на це свою сукню і не дай своїм дітям витратити на це життя.

ілюстрації – Настя Федорова

Коментарі

There are no comments yet

Loading...