blevogue
gamburger
BLEVOGUE
article

Чому від трендів уже нудить?

21 April 2017

 – О Господи, нашо ти під туфлі вдягнула шкарпетки?
– Бо так зараз модно.
– Мене нудить від вас обох, – так і хочеться сказати мені, простій слухачці їхніх діалогів на дні київського метрополітену.

Розмова ця про моду, бо вона, як сьогоднішнє сонце – світить, але не гріє. Користі ніякої, але очі заліпило.

Питання не в мейнстрімах. Питання в двох таборах, на які споконвіків ділиться суспільсто, щоб довести щось один одному. Що всі ці люди роблять з, так званою, «змінною моди» або, точніше, чому мода живе за рахунок всіх цих діалогів? І чому дуже дивно залишатися спостерігачем в безкінечних ілюзіях істинності?

Почну я, мабуть, з того, що всі ми (кожен!) знаходимося під постійним впливом модних тенденцій і повністю їх транслюємо. Кожним в’язаним светром, манікюром зі стразами і косами, пофарарбованими градієнтом. Все немодне з’явилося на світ тільки задяки моді. Точніше завдяки неправильному її трактуванню. І можна безкінечно довго аргументувати свою позицію, але ще в далекому 2006-му це зробив Диявол із сумкою Prada. Просто загадайте слова жінки, яка спекулює модою як собі хоче до дівчинки, яка ще не знає, що нею спекулюють. (див: цитата, Диявол носить Prada, з 22:48)

love-it-meryl-streep-miranda-priestly-movie-Favim.com-2260364

Так, все це абсолютна правда. Ніщо не береться нізвідки. І одяг тим більше.

Відповідно, дуже самонадіяно вірити, що кофтина із безглуздим принтом до джинсів із ефектом потертості – це власний вибір, а не одне із трактувань модних тенденцій.

Питання тільки в тому, що ці трактування реалізовуються для різних сегментів населення через такі ж різні важелі впливу.

Окрім людей, які через свою необізнаність намагаються заперечити моду, є ще люди, які з нею заграють. Цей розряд складають психологічно нестійкі, піддатливі на авторитетність люди в основі своїй шкільного віку. Тобто вічні підлітки. Вони купують Thrasher, відразу ж після джинсів з наколінними дирками, вони жонглюють пивнухами і рейвами, вони дуже важко і розгублено йдуть на шляху до самопізнання. І це шкодить не тільки їхньому особистому місцю в цьому світі, а позиціям світу в загальній системі нормальних координат. Бо якщо Thrasher і мав зміст ще два-три роки тому, то зараз цей легендарний принт красується на гламурних московських вечірках, а це вже біда.

І от переді мною світ, в якому їх двоє: посередньо вдягнений противник моди як явища і жертва тренду в лиці вічного підлітка. Вони змагаються за істинність в світі безкінечного обману. Вони нівелюють всі змісти, які так усердно докладає середня ланка фешн-індустрії і, цим самим, годують найвищу ланку в особі двох-троьх бізнес-акул. Бо поки ми про щось говоримо, доти хтось за це отримує гроші.

Грошей мені не шкода, але шкода, що нас так легко зробили героями кол оф дьюті. Двома фронтами, які боряться за істинність власних переконань, а по той бік екрану якийсь задрот потішено клацає правою клавішою миші.

 – О Господи, нашо ти під туфлі вдягнула шкарпетки?
– Бо так зараз модно.

*станція Контрактова площа, наступна станція Тараса Шевченка*

 

Коментарі

There are no comments yet

Loading...