blevogue
gamburger
BLEVOGUE
article

Чому абсолютна більшість із нас одягається погано?

Важко не погодитися, що найчастіше люди виглядають «так собі». І я говорю зараз не про естетичні уявлення чи категорії стилю, а про глобалізаційну атрофованість, яка перетворила наш колективний мозок в мочалку.

Тому ви читаєте історію про лінь. Про ту, яка охопила цивілізацію з головою, а процес вибору одягу – з душею. Про ту, яка вкрала всі принципи візуалізації свого я. Про ту, в якій немає місця для якості. Ту, де одноразовість стала сенсом життя.

Дешевий одяг, придатний для одного сезону, безкінечна погоня за трендами і пожиттєвий пошук себе – це наша зверхність над власним тілом. Це спосіб підіграти таким геніям великого бізнесу, як Ортега Амансіо через його Zara чи Bershka. Але це ніяк не можна назвати розумним підходом до своєї зовнішності, яким би доступним він не виглядав на перший погляд. Тобто масмаркет, з одного боку, спростив наше життя, але цим самим знизив його якість. Ми можемо купити балетки, як в МіуМіу за 1000грн у всіх ключових масмаркетах цього сезону. І за хорошим збігом обставин ми зможемо проходити в них цілий сезон.

 

8

Але в світі моди існує не тільки неякісне гівно з Китаю за неадекватну ціну під іменем «кежуал». Є ще одяг, який ми купуємо із потреб більшої нарядності, елегантності і, відповідно, цінності. Мова про класику. Кому довірити свою вечірню сукню чи чоловічий костюм у світі інтерпретацій якості? Ми віддаємо гроші за цю імітацію одягу, бо не знаємо, кому вірити. А насправді-то є кому. Ще й як є!

Справа в тому, що ніякий завод не здатен пошити універсальну одиницю гардеробу, але кожен з них намагається її продати саме під таким лозунгом. Ідеальні речі здатні зробити тільки руки людини, і ніяк не машини. Ви-то про це не здогадувалися, але в Україні є цілий список добродіїв, які готові вам допомогти. Від стареньких бюджетних ательє до сучасних молодих амбітних брендів. І якщо я можу на якомусь прикладі довести вам те, що змінити свої шкідливі звички реально, то слухайте.

 

Знімок екрана 2017-03-21 о 18.59.58

Насправді існують бренди, які беруться конкурувати із великим бізнесом і перемагають битву за битвою за рахунок хорошого співвідношення ціни і якості. І в Україні таких більше, ніж достатньо. Серед нових і не дуже, якісних і не дуже, амбітних і не дуже брендів є Men’s Tailoring. Їхній приклад – це головний наш інструмент в боротьбі із суспільною істерією довкола масмаркетів. Вони єдині із невеликого числа кравців чоловічих костюмів доводять, що це можна робити як ідеально професійно, так і бюджетно. Вони складають костюми, як коструктори – із набору всіх можливих деталей, найкращих тканин і довершених лекал, виводячи бажання клієнта в абсолют – і витончують загальний силует, працюючи на переваги кожної конкретної фігури. Весь цей процес за своєю формою і змістом викликає в мене стилістичний оргазм. Чесно кажучи, це така модель роботи, як в цих мінімалістичних відео про пошиття сумки Dior. І тільки не за 100500 тисяч доларів, а в межах здорової бюджетності.

Прекрасні речі відбуваються у нас під носом. Головне, вміти їх розгледіти. Або мати де про них прочитати.

Забираю татовий костюм і відчуваю не просто щастя, а якесь фундаментальне усвідомлення юнацької мудрості. Коли гроші матеріалізуються саме в те, чим хочеться ділитися зі світом. За це відчуття дякую, хлопці.

http://www.menstailoring.club

 

article

Коментарі

There are no comments yet

Loading...